Martie Whittekin “Tervise taastamine probiootikumide abil”

21,50

Ainult 1 laos

♦ Teejuht, kuidas rakendada heade bakterite jõud parema tervise teenistusse

Praegu on tervisevaldkonnas erakordselt põnev aeg. Viimasel ajal on hakatud mõistma, et rohke, rikkalik ja hästi tasakaalustatud komplekt sõbralikke baktereid ehk probiootikume aitab meil vältida või saada jagu allergiatest, igemeprobleemidest, reflukshaigusest, külmetusest ja gripist, soole¬põletikust, väsimusest, kõrgest kolesteroolitasemest, soole ärritussündroomist, kõhukinnisusest, diabeedist, üleliigsest kehakaalust, psoriaasist, põskkoopapõletikust, Crohni tõvest ja teistest hädadest.

„Tervise taastamine probiootikumide abil“ jaguneb kaheks osaks. Esimeses osas selgitatakse, mis asi on inimese kehafloora ja kuidas see soolestikus tegutseb. Vaatluse all on ka see, millest bakterite kogukond koosneb. Erilist tähelepanu pööratakse halbade ja heade bakterite loodusliku tasakaalu teemale. Põhjalikult käsitletakse seda, kuidas bakterite kogukond võib kehva toidu, toksilise keskkonna või erinevate ravimite tõttu tasakaalust välja minna ja tervisele negatiivseid tagajärgi põhjustada. Seejärel tuleb juttu võimalustest, kuidas tasakaal turvaliselt ja tõhusalt taastada. Tähtsat rolli mängivad siinjuures probiootikumid – head bakterid, mis on saadaval toidulisanditena. Teises osas kirjeldatakse levinumaid tervisehädasid, mis võivad bakterite tasakaalu häirumise tõttu tekkida. Iga terviseprobleemi juures vaadeldakse nii tavapäraseid ravimeetodeid kui ka seda, mil moel probiootikumidest abi võiks olla. Samuti leiate praktilist teavet ja nõuandeid, mis aitavad teil langetada enda tervise huvides kõige paremaid otsuseid.

Martie Whittekin on sertifitseeritud toitumisnõustaja ja sünditseeritud raadiosaate juht. Ta on olnud USAs juba üle 30 aasta meditsiini alternatiivsete suundade üks juhtfiguure. Riikliku täisväärtuslike toitude ühingu NNFA presidendina pidas ta edukaid läbirääkimisi, mille tulemusena võeti vastu toidulisandeid puudutavate tervise- ja haridusküsimuste seadus. Selle eest tunnustas NNFA teda „Ristisõdalase auhinnaga“. Lisaks on ta olnud Bastyri ülikooli hoolekogu liige. Tema eelmist raamatut „Looduslikud alternatiivid maokaitsetablettidele“ on saatnud suur müügiedu.

  • Autor(id): Martie Whittekin
  • Toimetaja(d): Leelo Laurits
  • Tõlk(ijad): Jürgen Innos
  • Ilmumisaasta: 2019
  • ISBN: 9789949621729
  • Lehekülgede arv: 368
  • Köide: Pehme köide

Ainult 1 laos

Kirjeldus

Kuigi igas meie rakus on ligi kaks meetrit tihedalt kokku pakitud geneetilist materjali, sisaldab meie mikrobioom veel 300-1000 korda rohkem geneetilist informatsiooni. See tähendab, et ilma bakteriteta ei ole paljusid inimkeha “kasutusjuhendis” kirjeldatud olulisi funktsioone üldse võimalik täita.

Probiootikumid täidavad inimkehas sama keerukaid ülesandeid nagu meie siseorganid. Nad toetavad meid läbi kogu elu – isegi juba enne sündi.

Oleme oma bakteritest-kamraadidest sedavõrd sõltuvad, et loodus on meid koguni varustanud probiootikumide stardikomplektiga, et saaksime taastada oma bakterite populatsiooni pärast seda, kui on toimunud katastroof (näiteks düsenteeria), mis on kogu meie mikrobioomi välja uhtunud. See stardikomplekt paikneb üllatavas kohas – pimesooles ehk ussripikus. Varem arvati, et see väike tasku kohas, kus peensool jämesooleks üle läheb, on parimal juhul kasutu jupats – ilmselt lihtsalt väike looduse “näpukas” -, halvimal juhul aga tarbetu riskiallikas, sest pimesoolepõletik võib mõnikord osutuda eluohtlikuks. Tänapäeval teame, et pimesooles peitub tõeline varandus – seal elavad erinevate probiootiliste bakterite esindajad. Pimesoole kasulikkusele viitab asjaolu, et inimestel, kellel on pimesool eemaldatud, on suurem risk haigestuda põletikulistesse soolehaigustesse, nagu näiteks Crohni tõbi. Mõelda vaid – normaalses terves pimesooles elab erinevaid bakterilii